Domy kanadyjskie w technologii szkieletowej to domy, w których konstrukcję nośną stanowi lekki szkielet drewniany. Natomiast zewnętrzne czy wewnętrzne wykończenie takiego domu niczym nie będzie się różniło od domu tradycyjnego - murowanego. Jako elewację można zastosować: tynk, cegłę klinkierową, kamień, drewnianą szalówkę, siding pcv itd... Podobnie rzecz się ma z wykończeniem wnętrza.

W USA i Kanadzie, gdzie domy szkieletowe stanowią ponad 90% wszystkich budynków, stawia się w tej technologii nie tylko budynki jednorodzinne, piękne bajkowe wille, czy olbrzymie rezydencje gwiazd filmowych w Kalifornii, ale i budynki użyteczności publicznej, nawet do czterech kondygnacji.

TECHNOLOGIA SZKIELETOWA

W BUDOWNICTWIE KANADYJSKIM

 

Niewątpliwym atutem budownictwa kanadyjskiego jest szybkość wznoszenia budowli oraz fakt, że prace są „czyste" i „suche”, dzięki czemu dom można budować przez cały rok, a działka nie wymaga uciążliwego sprzątania po zakończeniu prac budowlanych. Dom wykonany w konstrukcji szkieletowej nie sprawia problemów przy ewentualnej rozbudowie.

Następną ważną zaletą przemawiającą na korzyść domów kanadyjskich jest fakt, iż w porównaniu z budownictwem tradycyjnym zyskujemy około 10% dodatkowej powierzchni użytkowej budynku. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy dysponują małą działką ograniczającą powierzchnię zabudowy.

Dla użytkowników bardzo ważnym argumentem jest również kwestia ekonomiczna - domy drewniane są zdecydowanie tańsze w budowie i eksploatacji od domów tradycyjnych.

TECHNOLOGIA SZKIELETOWA

TECHNOLOGIA SZKIELETOWA

MUROWANY, CZY DREWNIANY?

OTO JEST PYTANIE

Trudno sobie to wyobrazić nam Polakom, przywykłym od wieków do murowanych, ciężkich, obronnych fortyfikacji, że można budować domy drewniane - szkieletowe. Musimy jednak zadać sobie pytanie: czy poza strategiczno - obronnymi zaletami naszych murowanych domów, istnieją jeszcze jakieś inne zalety przemawiające za ich wyborem w konfrontacji z technologią szkieletową? Trzeba przyznać, że nasza burzliwa historia odcisnęła na sposobie spostrzegania budownictwa swoje kulturowo - historyczne piętno, które nie liczyło się z ekonomią, ergonomią, energooszczędnością i jeszcze kilkoma dziwacznymi słowami zaczynającymi się na literę "e"... :-)

Pozostaje jednak ta nurtująca myśl: dlaczego Amerykanie, Kanadyjczycy, Skandynawowie , pomimo tego że są od nas bogatsi i bardziej zaawansowani technologicznie, wybrali drewniane budownictwo szkieletowe?

PRZYKŁADY BUDOWNICTWA KANADYJSKIEGO

ZALETY BUDOWNICTWA KANADYJSKIEGO

WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA

WARSKOP

Przedsiębiorstwo  Budowlane

Janusz Stokłosa

02-777 Warszawa

ul. Strzeleckiego 2/18

www.warskop.pl

[email protected]

NIP: 5210321397

REGON: 012038594

BUDUJEMY

DOMY KANADYJSKIE

W TECHNOLOGII SZKIELETOWEJ

WARSKOP.PL